İnternetten Çeyiz Alışverişinin Avantajı

Çeyiz alışverişi, yeni bir evin neredeyse tüm eşyalarına karar vermek demek. Siz de evinizi baştan sona dekore etme heyecanını yaşamak üzere misiniz? Cevabınız evet ise önce sizi tebrik ediyor ve ardından kolay çeyiz alışverişinin sırlarını sizinle paylaşmak istiyoruz.

Hem zevkinize uygun olması hem de eşyaların birbiri ile uyumlu olması için çeyiz alışverişine uzun zaman ayırabilirsiniz. Örneğin salon takımı ile uyumlu bir masa örtüsü seçtiyseniz sıra her ikisini tamamlayacak bir kırlent modeline karar vermektedir. Tabii yeni bir ev kurmak demek bir hayli masraf yapmayı da beraberinde getirir. Bu nedenle en beğendiğiniz çeyiz eşyasının uygun fiyatlı olanını aramak için de farklı mağazalara bakmanız gerekir. 

Çeyiz alışverişinin sadece keyfini yaşamak, bu yorucu kısımlarını hissetmemek şu soruyu sorabiliriz: ¨Çeyiz alışverişi nereden yapılır?¨ Bu sorunun cevabı sizi tüm zahmetlerden kurtaracak bir çözüm sunar: İnternetten evlilik alışverişi yapmak. İnternetten çeyiz alışverişi yapmanın sağladığı kolaylıkları öğrenerek evinize dilediğiniz gibi şekil verebilirsiniz. İşte online alışveriş yapmanız için 6 neden.

1. Uygun Fiyat Seçenekleri

Beyaz Bornoz Bella Maison

Evlilik hazırlığı yaparken mağazaların çoğunun indirim uyguladığı sezon sonunu beklemek için vaktiniz olmayabilir. Online alışverişte herhangi bir indirim dönemini beklemenize gerek olmaz. Her marka farklı zamanlarda hatta bazıları her hafta farklı ürünlerde indirim yapar. Tüm Türkiye’deki mağazalara aynı anda ulaşıp uygun fiyat seçeneklerini yakalayabilirsiniz. Böylece çeyiz alışverişinde en sevdiğiniz model eşyayı en uygun fiyata alma şansına sahip olursunuz. “Eşyayı alacağım markaya karar verdim, mağazadan alsam da olur” diyorsanız da markaların online’a özel indirim yaptıklarını unutmayın deriz. 

2. İsabetli Seçim Yapma Şansı

Küçük mutfak eşyasından nevresim takımına kadar pek çok farklı eşya satın alacaksınız. Çeşit çeşit eşyanın en kaliteli ve uygun olanını bulmak için tanıdıklarınızın görüşünü almak yeterli olmayacaktır. İnternetten alışveriş yaparken satın alacağınız markanın ürünleri ile ilgili kullanıcı yorumlarını görebilirsiniz. Ürünün kalitesi, beklenilen kullanışlılığa sahip olup olmadığı ya da mağazanın iletişimi ile ilgili birçok değerlendirme isabetli bir alışveriş yapmanıza yardımcı olur. 

3. Ürün Çeşitliliği

Yemek Takımı Tasarımı

Sizin de çoğu insan gibi sadece bir pantolon almaya tüm gününüzü ayırdığınız oldu mu? Zevkinize uygun bir eşyayı bulmak için bu arayışa defalarca girmenize gerek yok. İnternetten çeyiz alışverişi yaparak bir ev eşyasının tüm renk, model ve desenlerini görebilirsiniz. Yeni modelleri anında görebilir ve evinizi yeni trendlere göre dekore edebilirsiniz. 

4. Zamandan Tasarruf

Alışveriş yaparken hiçbir şeyi atlamamak için önce detaylı bir çeyiz listesi hazırlayabilirsiniz. Çeyiz listesi, alışverişe nereden başlayacağınıza karar vermenize de yardımcı olur. Planlı hareket etmeniz işlerinizi kolaylaştırsa da yine de tüm eşyalar için birçok mağazaya gitmeniz gerekecektir. Kimi zaman işinizden izin almanız ya da düğün tarihine kadar tüm alışverişi yapmak için hızlı seçimler yapmanız gerekebilir. Bu telaşı yaşamamak için internetten tüm mağazalara aynı anda ulaşarak alışveriş sürenizi azaltabilirsiniz. Dilediğiniz zaman alışveriş yapma imkanına sahip olacağınız için günü diğer işlerinizi tamamlamak için değerlendirebilirsiniz. 

5. Huzurlu Bir Alışveriş Ortamı

Yanınızda karar vermenizi bekleyen bir mağaza görevlisi olması sizi biraz tedirgin ediyorsa internet alışverişini deneyebilirsiniz. Sepetinize attığınız ürünü dilediğiniz kadar bekletip içinize sindiği zaman satın alabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinin kalabalık ortamına girmeyeceğiniz için de yorulmadan alışveriş yapabilirsiniz.

6. Karşılaştırma İmkanı

İnternetten Evlilik Alışverişi

Ev tekstili ürünlerinin pamuk, saten, bambu, mutfak eşyalarının çelik, seramik, teflon gibi birçok türü bulunur. Yani alacağınız marka ve modele karar verseniz bile önünüzde seçim yapmanızı gerektiren birçok kriter bulunur. Tüm eşyaların özelliklerini öğrenmek, artı ve eksilerini değerlendirmek için internette ürün kıyaslaması yapabilirsiniz. Böylece zevkinize uygun ve konforlu bir yorgan, alez ya da çeyizlik yastık bulabilirsiniz. Hatta evlilik paketlerinden size en uygun olanını tercih ederek bu seçimi daha da kolay hale getirebilirsiniz.

7. Kargolama ve İade Kolaylığı

Tam da zevkinize uygun bir çatal bıçak takımı buldunuz. Ama şimdi sizi yeni bir soru bekliyor, bornoz takımı, banyo havluları, mutfak örtüleri gibi tüm diğer eşyalarla birlikte bunu da yeni evinize nasıl götüreceksiniz? Ne kadar alışveriş yaparsanız yapın eşya taşıma zorluğunu yaşamamak için kargo seçeneğini kullanabilirsiniz. Beğenmediğiniz ürünü değiştirmek için de bir gününüzü buna ayırmanız gerekmez. Yine kargo ile ürünü mağazaya gönderebilirsiniz. Bazı mağazalar da internet alışverişlerine özel tanıdığı uzun iade süresi hakkı tanır. Bu şekilde evlilik alışverişinizi acele etmeden gerçekleştirebilirsiniz.