İlk Kez Gidilecek Eve Ne Alınır

Bir eve ilk defa giderken alacağımız hediyenin hem dekorasyonla uyumlu hem de kullanışlı olmasını isteriz. Ev hediyesi olarak alınan eşyaların bizi hatırlatacak kadar özel olmasına da özen gösteririz. Tüm bu kişiye özel hediye alma kriterleri bir araya gelince seçim yapmakta bir hayli güçlük çekeriz. 

Siz de hediye almak için büyük bir zaman ayırıyor, ancak yine de arzu ettiğiniz kadar orjinal bir hediye bulamıyorsanız rahatlatıcı bir haberimiz var: Ev hediyesi almakta güçlük çekenler için hazırladığımız ev hediyesi fikirlerine göz atarak pratik ve zevkli bir seçim yapabilirsiniz. İşte, yeni eve götürebileceğiniz hediyeler listesi: 

1. Mutluluğu Hediye Edin

Yeni Ev Hediyesi Seçimi

İster İskandinav stili bir sadeliğe isterse country dekorasyonun pastel tonlarına sahip olsun, her evde gözümüz sıcak bir detay arar. Siz de bu sıcaklığı taşıyan bazı hediyeler alarak ziyaret edeceğiniz eve Hygge mutluluğunu taşıyabilirsiniz:

 • Kuşatıcılığıyla sıcacık duygular yaşatan yumuşak bir battaniye alabilirsiniz. Bu koltuk şalı olabileceği gibi daha büyük bir battaniye de olabilir. Battaniye, hiçbir zaman dolapta unutulmayacak kadar kullanışlı ev hediyesi seçeneklerindendir. Her zevke uygun bir model ya da renge uygun battaniye modellerine ulaşmak için Bella Maison Battaniye sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 
 • Eve sıcaklık katan bir diğer hediye ise mumdur. Hem yatak odası hem de salonda kullanılabilecek mum dekoratif olduğu kadar fonksiyoneldir. 
 • Salonun bir köşesinde, içindeki yünlerle nostalji yaşatacak ya da banyoya doğal bir dokunuş katacak hasır sepetler de tüm zevklere hitap eden hediyelerdendir. 

2. Doğayı Armağan Edin

Ev Ziyareti Hediyesi

Yeni ev hediyesi olarak dostlarınıza doğadan ilham alan sürprizler hazırlayabilirsiniz. Tabiatın saflığını eve taşıyacak hediyelerden bazıları şunlardır:

 • Mutfak penceresi ya da salon balkonuna yerleştirilebilecek kadar pratik bitki yetiştirme kitleri alabilirsiniz. Bu seçim ile ev sahibine, kendi sebze ya da çiçeğini pratik bir şekilde yetiştirme zevkini hediye etmiş olursunuz. Hatta mantar yetiştirme kiti gibi kişisel zevke göre bir seçim de yapabilirsiniz.
 • Yaşamının her alanında doğa ile iç içe olmak isteyen dostlarınız için okaliptüs yapraklarıyla bezeli bir kahvaltı takımı alabilirsiniz.
 • Kedisi ya da bebeği olduğu için evinde topraklı bitki bulundurmak istemeyenler için topraksız tarım saksıları hediye edebilirsiniz. Şık bir hediye olarak da canlı bitki görünümünü aratmayan sukulentlerin yer aldığı bir teraryum alabilirsiniz. Teraryum çeşitleri için Bella Maison Teraryum Modelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

3. Kişiselleştirilmiş Hediyeler ile Unutulmaz Olun

Kişiye Özel Ev Hediyesi

Yaratıcı ev hediyesi almanın en doğru yollarından birisi kişiye özel seçenekleri değerlendirmektir. İsme özel ya da zevke özel hediye seçeneklerinden bazıları şunlardır:

 • El yapımı seramikler, zevke özel hediye alabilmek için mükemmel seçenekler sunar. Örneğin yeni evli bir çiftin evine gidecekseniz kapı girişi için kendilerinin, ev hayvanlarının veya özel zevklerine dair çizimlerin yer aldığı seramik bir kapı yanı anahtarlığı yaptırabilirsiniz. Kahve tutkunu arkadaşlarınız için de sevdikleri kahve türüne uygun bir boyutta seramik fincan alabilirsiniz. 
 • Mutfakta kullanılan önlük, kurulama bezi, bardak altlığı ya da kesme tahtası gibi eşyalara bir motto, film cümlesi ya da hediye alacağınız kişinin ismini yazdırabilirsiniz.
 • Ev girişi için üzerinde dostunuza özel bir mesajın bulunduğu paspas ya da kapı üstü süsü alabilirsiniz.

4. Her Evin İhtiyacı Olan Eşyaları Unutmayın

Kullanışlı Ev Hediyesi

Hediye seçimi her zaman yaratıcılıktan yana değil, kimi zaman da ihtiyaç duyulacak eşyalardan yana yapılabilir. Özellikle yeni evlenen ya da ilk defa kendi evine çıkan dostlarınıza her zaman kullanabilecekleri hediyeler alabilirsiniz:

 • Evin en sık değiştirilen ve çok sayıda olmasına ihtiyaç duyulan malzemelerinden birisi havludur. Krem ya da kahve tonu gibi genel zevke hitap eden yüz havlusu ya da banyo paspası alabilirsiniz. 
 • Her hafta değiştirildiği için hep ihtiyaç duyulan ev eşyalarından birisi de nevresim takımıdır
 • Sık kirlendiği için masa örtülerine çok ihtiyaç duyulur. Gideceğiniz evin yemek masasına, bahçesine ya da salonuna masa örtüsü alabilirsiniz. 

Kullanışlı ev hediyesi seçiminizi kolaylaştırmak için evde en sık değiştirilen malzemeleri anlattığımız ¨Sağlığınız İçin: Evde Sık Değiştirilmesi Gereken 9 Eşya¨ başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İlk defa gideceğiniz evin hakim tonlarını bilmeden de kolaylıkla alabileceğiniz hediyeleri listeledik. Bu hediyelerin yanı sıra zevkini bildiğiniz arkadaşlarınıza Bluetooth ve dahili hoparlörlü çantalı pikap, şehir haritası, peynir kesme seti veya barista ekipmanı gibi özel hediyeler de seçebilirsiniz.