Yılbaşı Hediyesi

Yepyeni bir yıl yaklaşıyor! Bu yıl hepimiz yeni yıla evlerimizde girecek olsak bile şimdiden o geceyi nasıl daha güzel geçirebiliriz diye düşünmeye başladık. Özellikle de “Yeni yıla nasıl girersen o yıl öyle geçer” inancından dolayı, ne olursa olsun o gece yüzlerimiz gülsün istiyoruz. 

Yılbaşı hediyeleri de yeni yıl gecesi yüzleri güldüren en hoş detaylardan biri. Aklınızda halihazırda sevdiklerinizi mutlu edecek, şaşırtacak bir hediye fikri yoksa doğru yerdesiniz. Varsa da bizimle kalmaya devam edin deriz. Çünkü ilginç yılbaşı hediye fikirleri seneye de lazım olabilir. O halde en en güzel yeni yıl hediyesi önerilerimizi keşfetmeye başlayalım!

Öncelikle: Hediye Neye Göre Seçilir? 

Hediye seçmek bazılarımız için oldukça zor bir konudur. Kime ne hediye alacağını düşünürken saatler hatta günler harcanır. Siz de yılbaşı yaklaşırken de sırf hediye seçme telaşından dolayı tedirgin oluyorsanız bazı belli başlı noktalara dikkat edebilirsiniz. Hediye seçerken beslenebileceğiniz temel konuları aşağıda sıraladık: 

  • Öncelikle hediye tamamen kişisel olmalıdır. Herkesin sevdiğini düşündüğünüz şeyler, hediye alacağınız kişinin gerçekten hoşuna gitmeyebilir. Bu nedenle hediye alacağınız kişinin karakterini ve yaşam tarzını bilmeniz çok önemlidir. 
  • Bir kişiye hediye almaya karar verdikten sonra o kişiyi daha iyi incelemeye başlayabilirsiniz. Çok yakınınız olsa bile bazı detayları gözden kaçırıyor olabilirsiniz. 
  • Yakın geçmişteki konuşmalarınızı gözden geçirmek hediye seçiminizde size yardımcı olabilir. Satır aralarında gizlenmiş ihtiyaçlar, ilgi alanları eminiz ki size ilham kaynağı olacaktır. 
  • Hediye alacağınız kişiyi sizden daha iyi tanıdığını düşündüğünüz biri varsa ona danışabilirsiniz.

Tüm bu adımların hepsi sizi mükemmel hediyeye götürecektir. Hediye alacağınız kişi konusunda yeterli bilgileri topladıktan sonra ise değişik yılbaşı hediyeleri konusunda kafa yormaya başlayabilirsiniz. 

Biz sizin için farklı fikirleri bir araya getirdik, vakit kaybetmeden keşfetmeye başlayabilirsiniz!

1. Yüz Gülümseten Nostaljik Oyuncaklar

Hediye Kutusu

Nostaljiyi birçok kişi sever. Bu nedenle filmler, diziler ve kitaplar sık sık nostaljiden beslenir. Peki, siz neden nostaljiyi bir hediye haline getirmeyesiniz? 

Özellikle günümüzde 90’lı yıllarda kullanılan eşyalar ve oyuncaklar çok fazla ilgi çekiyor. Hediye alacağınız kişinin çocukluk dönemi 90’lı yıllara denk geliyorsa sanal bebek, stres bileziği, tetris ya da içinden su çıkan yüzük gibi oyuncaklardan bir kutu hazırlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak bir de 90’lı yılların lezzetlerini de bulursanız sevdiklerinizi çok daha mutlu edebilirsiniz. 

2. Sıcacık Ev Tekstili Ürünleri

Gri Kadın Pijama

Yeni yıl, ülkemizde kış aylarına denk geldiği için aslında yılbaşı hediyesi için yumuşacık ev tekstili ürünlerini seçmek son derece mantıklı olabilir. Özellikle

bol bol evde vakit geçirdiğimiz bu dönemde, ev giyimi ya da ev tekstili ile alakalı ürünler almak ve hediye etmek iyi hissettirdiği kadar işlevsel bir kullanım da sağlayabilir. 

Örneğin hediye alacağınız kişi dizi ya da film izlemeyi çok seviyorsa ona bir şeyler izlerken üstüne alabileceği yumuşacık bir battaniye hediye edebilirsiniz. Koltuk şalı da böyle bir kişiye hediye etmek için iyi bir fikir olacaktır. 

Bu noktada Bella Maison’un tek veya çift kişilik battaniye modellerine göz atabilirsiniz. 

3. Değerli Hissettiren Kişiye Özel Eşyalar

Sevdiklerinizi özel hissettirmek istiyorsanız onlara sevdikleri bir fotoğrafın ya da sembolün bulunduğu defter, kupa ya da kalem gibi eşyalar satın alabilir, bulamadığınız takdirde ise özel olarak yaptırabilirsiniz. Özellikle masa başı işlerde çalışanlar, bu eşyaları çalışma masalarında ya da ofiste severek kullanacaklardır. 

Ufak bir tavsiye; çalışma masalarına koymaları için bu eşyaların yanına ufak bir kaktüs ya da sukulent de ekleyebilirsiniz. 

4. İlgi Alanlarına Yönelik Ekipmanlar 

Mikser Alma

Başta da hediye alacağınız kişiyi iyi tanımanız gerektiğinden söz etmiştik. Bu kişiyi ne kadar iyi tanırsanız ve boş zamanlarında neler yapmaktan hoşlandığını bilirseniz, ona o kadar nokta atışı hediyeler alabilirsiniz. Sıradaki hediye fikrimiz de farklı ilgi alanlarına sahip olan çok yönlü insanlar için. 

Hediye almayı düşündüğünüz kişi, kamp yapmayı, fotoğraf çekmeyi, resim çizmeyi ya da yemek yapmayı standartların ötesinde seviyor olabilir. Öyle ki artık sahip olduğu hobi onun bir yaşam tarzı haline gelmiştir. Böyle bir kişiye alınabilecek en güzel hediye elbette ilgi alanıyla bağlantılı bir şey olur. 

Örneğin kamp yapmayı çok seven birine elektrikli battaniye, kaliteli bir sızdırmaz termos ya da buzluklu çanta gibi fonksiyonel hediyeler alabilirsiniz. Yemek yapmakla ilgili olan birine ise farklı kültürlerin yemek tariflerini içeren bir yemek kitabı, pratik bir mutfak aleti ya da güzel bir şef bıçağı alınabilir. 

5. Canlı veya Yapay Bitkiler

Teraryum Hediye

Bitki bakımıyla ya da ev dekorasyonuyla ilgili bir insana hediye alacaksanız kesinlikle uzun süre yaşayan canlı saksı bitkilerini düşünebilirsiniz. Büyük salon bitkileri ya da teraryumlar iyi bir seçenek olabilir. Ufak da bir not yazdığınız zaman karşınızdaki kişiyi çok mutlu edebilirsiniz. Bunların yanında bitki bakımıyla arası olmayan ama evini güzelleştirmek için zaman harcayan kişiler için de yapay dekoratif çiçekleri tercih edebilirsiniz. 

Sevdiklerini mutlu etmek isteyen herkes için farklı yılbaşı hediyesi çeşitlerini bir araya getirdik. Umuyoruz ki sevdiklerinizle mutlu, huzurlu ve en önemlisi sağlıklı bir yıl geçirirsiniz!